piątek, 29 kwietnia 2011

11.04.29 Rewolucja i troszkę nowej muzyki

Kilka razy spotkaliśmy się z opiniami, że blog nie jest do końca czytelny, bo nie używamy polskich znaków. Zastanawialiśmy się co z tym fantem zrobić, aż wreszcie znaleźliśmy sposób na polskie znaki na francuskiej klawiaturze i oto nastał ten dzień! Od dziś czytanie bloga będzie jeszcze prostsze:)
A na koniec tygodnia proponujemy trochę dobrej muzyki. Nam też się przyda na ożywienie, bo od 3 dni w Turynie leje (a jak już tu pada to kilka dni prawie bez przerwy).
Podczas spotkania z Fiorellą Mannoią ;) w ramach Biennale della Democrazia padło pytanie z kim z włoskiej sceny muzycznej najchętniej by współpracowała. Bez zastanowienia wskazała Noemi (prawdziwe nazwisko piosenkarki to Veronica Scopelliti, z którą zresztą nagrała już kiedyś piosenkę "L'amore si odia".
Noemi jest odkryciem włoskiego X Factor i dowodem na to, że tego typu programy mogą promować młode talenty, co niekoniecznie widać w Polsce. Co ciekawe, nie wygrała tego programu, była piąta. Po programie pojawiły się propozycje duetów (m.in. wspomniany z Mannoią) i płyt. Do tej pory piosenkarka nagrała 2 albumy: "Sulla mia pelle" i "Rosso Noemi".

Ostatnio słynny był singiel Noemi "Vuoto a perdere" ze scieżki dźwiękowej do filmu "Femmine contro maschi".  Strona piosenkarki jest w przebudowie, więc na razie nie można tam zajrzeć. Poczekamy, zobaczymy...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz